zelenycajvprasku.cz | objevte matcha čaj | Účinky čaje matcha na pleť

Účinky matchy na pleť

odhalte blahodárné působení čaje matcha

Blahodárný a zelně zbarvený mok matcha, miluji také jedinci, kteří podobné nápoje moc nevyhledávají. Je shodně prospěšná i v některých situacích o mnohem více, než čaje obyčejné, ovšem není nutné je zalít vroucí vodou a pít v podobě čaje. Většina lidí si tento smaragdový prášek sype do džusů a dalšího pití, které popíjejí den co den.

Kromě toho lze matchu využít také při vaření, např. zmrzlina s matkou či všelijaké koláče, deserty nebo skvělé je i šlehané latté s matkou. Matcha je lahodná a všestranná a všeobecně lidskému tělu velmi užitečná. Velice se mluví o bitvě se záludnou rakovinou, či prokazatelný efekt při redukci hmotnosti, ovšem matcha má účinky také na naši pokožku.

Třeba maska na pleť s přídavkem matchy umí zázraky a to i s pokožkou, která je na jiné preparáty velice intolerantní. Jak je to možné? Především pomocí obsaženého katechinu EGEC – antioxidant pracující jako skvělá profylaxe tumorových nemocí, avšak opravuje také poničenou DNA po rakovinném bujení. Vedle toho zamezuje vlivu volných radikálů a vytváří něco jako záštitu před ultrafialovým zářením. Proto i chrání a zkvalitňuje stav pleti.

Výzkumníkům přirozeně není matcha neznámá a pořád testují její účinky na zhoubné látky v našem obvyklém prostředí. Relativně před časem tito vědci v Německu testovali spojitost s popíjením matchy proti stavu lidské pokožky. V průběhu výzkumu podrobili počet dobrovolnic soustavnému popíjení matchy po stanovenou dobu. Ve finále studie ukázala, že pravidelné pití min. 1 šálku za den znatelně zkvalitní stav pokožky a to za dobu 12. Týdnů. Pokožka měla kvalitnější složení, byla elastičtější a více prokrvená.

Jakmile se na stav kůže zaměřili blíže, bylo zjištěno, že pitím matchy dochází k posílení celkového prokrvení těla, buňky jsou mnohem více vybaveny kyslíkem a lépe se obnovují a jsou imunní vůči vnějšímu okolí a jeho vlivům.

Studie závěrem poukázala na to, že pokud chceme mít pleť v lepším stavu, je vhodné popíjet systematicky každý den matchu (ráno, poledne, večer). Na začátek je vhodná nižší dávka – 1/2 čajové lžičky na 1 šálek a poté navyšovat.

Jedinci trpící problematickou pletí akné, či jen touží vylepšit také strukturu své pokožky, si mohou doma vyrobit pleťovou masku – pouze vařící voda a matcha . Polovinu lžičky zdravé matchy přimícháme s téže množstvím vařící vody a šleháme. Vzniklou pastu poté nanášíme na pokožku a necháme volně p§sobit. Maska je také ideální pro jedince s intolerantní pletí, či pletí poničenou.

Maska redukuje rodící se záněty – řešením akné a dalších nedokonalostí pokožky. Perfektní pleť prokrví – dokonale živena a tím se tedy i vylepšuje. Maska i také přispívá ke zdravému tónu pokožky. Vhodná pro osoby, které trápí červenání a nepochopitelné barevné fleky.

Nemáte – li dostatečné informace, není třeba si masku na pleť dělat svépomoci. Trh v současnosti nabízí celkem obvykle připravenou kosmetiku, která obsahuje výtažek z matchy. Drogerie, které běžně navštěvujete, ji nemusí mít v sortimentu, lékárna však ano. Nebudou – li ji mít ani v lékárně, lze si výrobky koupit pohodlně z domu pomocí internetu.