zelenycajvprasku.cz | objevte matcha čaj | Zelený čaj a jeho účinky na hubnutí

Zhubněte díky pití zeleného čaje matcha

zelený čaj matcha a jeho účinky při snaze zhubnout

Obecně se ví, že zelený čaj je skvělý pro zdravé tělo a je i perfektní při redukci tělesné hmotnosti. Také obsahuje velký podíl vitamínů, minerálních látek a podstatných antioxidantů. Nemusíme detailně znát celou skladbu čaje, ale spíše to, že je tento čaj skvělou prevenci v boji proti rakovině a mnoho jiných onemocnění (zmírnění projevů stárnutí pokožky a celého těla). Mnohokrát bylo dokázáno, že jedinci pijící systematicky zelený čaj jsou za pár desítek let v mnohem lepší kondici, než lidé jejich věku, kteří nejsou milovníky zeleného čaje.

V tento okamžik se představte, že je zelený čaj, který toto vše dokáže a to 40x rychleji, než klasický zelený čaj. Ano, jedná se o čaj matcha. Matcha je zeleným čajem z Japonska, který popíjí lidé po celé Zemi a díky jmenovaným vlivům, ovšem i lahodné chuti, se těší větší oblibě.

Podíváme – li se na redukci hmotnosti, je matcha v tomto ohledu velice podstatná pro organismus člověka. Dokáže toho ovšem ještě více, ale svým dílem na hubnutí je až udivující. Není to jen díky obsahu již jmenovaných antioxidantů a další látek, ale zejména proto, že dokáže nabudit látkovou výměnu neuvěřitelným způsobem a tím pomoci při hubnutí naprosto snadnou cestou – jejím pitím.

Rozhodnete – li se hubnout, nabízí se několik eventualit – úplně omezíte své stravování (zredukujete příjem energie) či naopak výdej energie navýšíte. Ovšemže ideální je oba zkombinovat. Co, však pracuje mnohem efektivněji je, pokud společně s novým způsobem stravování a systematickým pohybem budete také popíjet mok matcha.

Studie prokázaly, že nenáročné pití čaje matcha dokáže vybudit lidský organismus až čtyřikrát (4x rychlejší úbytek kalorií a tím redukce nepotřebného tuku).

Každý se ptá – opravdu tomu tak je? Ano a je to velmi snadné. Na rozdíl od obyčejného zeleného čaje, kdy pijeme jen výluh (nálev), u matchy popíjíme všechno, a tělo tak absorubuje všechny nezbytné látky.

Přesto, že matcha nabudí naše tělo, není to ještě důvod k tomu, abychom se od rána do noci krmili smaženými řízky s hranolky a tatarkou, a jako sladkou tečku si dopřejeme bezva tučný dortík a napitím matcha kila opět shodíme. Takto snadné to tedy vážně není. Hubnutí je potřeba kombinovat s pohybem a změnou stravování. Díky výbornému charakteru matchy, ale není třeba jídelníček tolik pozměňovat. Spalování tuků je rychlejší, sytější a především zdraví prospěšné. Takový dietní režim má na svědomí, že kilogramy budou klesat a to napořád (žádný jo-jo efekt).

Matcha dopraví do organismu nutnou energii a také nabudí interní spalování tuků. Člověk se potom cítí osvěžen, pln energie, síly a zdraví a neustále se chce něčím zabývat. K redukci hmotnosti a řádnému fungování organismu je ideální pít matchu 3x za den, pravidelně a dlouho. Můžeme ji pít v takové formě jaké je, šlehaná s vodou, nebo ji přisypat do dalšího pití či do pokrmů. Skvělá je také do bílého jogurtu či lehce sladkého tvarohu.