zelenycajvprasku.cz | objevte matcha čaj | Účinky pití čaje matcha na lidské zdraví a mysl

Jaké má matcha účinky na lidské zdraví a mysl?

odhalte blahodárné působení čaje matcha

Matcha nápoj je složkou obvyklého čajového rituálu a především pak v Japonsku je popíjen ve vznešené společnosti, jako důkaz vážnosti. Přesto se nejedná pouze o určitou společenskou kastu. Nápoj matcha je pit již staletí v Japonsku a pár tisíciletí v Číně, kde byl prvkem života mnichů v buddhistických dómech. V Japonsku je matcha spojován se samuraji (japonští válečníci).

Samurajové pili nápoj ve velké míře a díky nim se v současnosti popíjí matcha po celém Japonsku jako obyčejný čaj. Právě japonští válečníci dali tomuto moku ten řádný čajový rituál, úctu a respekt.

Matcha byla považována jako komponent horoucího rozjímání, očisty těla i ducha a k nabití nutné energie. Japonští bojovníci pili matchu před bojem – vhodné rozmístění niterních sil a zklidnění tenze a povzbuzení organizmu k nutným činům.

Obyčejní lidé v současné době pijí matchu především kvůli prospěšnému dopadu na lidský organizmus, než na vyhecování k bitvě. Než k tomu ovšem došlo, předcházela všemu dění a počínání dlouhé a vleklé dějiny.

Doopravdy se matcha zrodila v Číně. Současnou podobu ji ovšem přiřkli až Japonci. Říkáme tedy dobře, že matcha je čajem zeleným původem z Japonska. Již v dobách dávno minulých, dlouho, před naším letopočtem, mudrcové v Číně si byli vědomi toho, že aby dostali z rostliny to nejlepší pro lidský organismus, je nutné ji absolutně rozdrtit. Organismu poté nečiní sebemenší problém danou látku upravit a pouze využívá prospěšných účinků.

V minulosti se tímto produktem ošetřovaly nelibé stavy – horkost, záněty, bolesti. Také se s jeho pomocí docházelo ke katarzi těla a ducha – celková obnova organismu. Požitím tohoto prášku dochází k povzbuzení látkové výměny v těle – katarze a okamžité ničení tuků. To je dobrá zpráva pro jedince, kteří chtějí snížit svou tělesnou hmotnost. Vyjma toto vše i popíjením matchy dodáte organismu nutnou sílu a niterní pohodu.

Vše výše zmíněné se již dlouho ví a z Japonska přicházejí obdobné informace do všech zemí světa, ovšem výzkumníkům nepostačuje jen zpráva od dějepisců a terapeutů. Musí si veškeré informace prověřit a zkontrolovat. Nepřetržitě jsou prováděny šetření a pokusy, která vyvracejí/souhlasí a odkrývají stanovené skutečnosti o tom, že je matcha opravdu pro náš organismus velmi blahodárná.

Nejdůležitějším argumentem, proč je vhodnější matcha, než ostatní (vážně chutné) zelené čaje je to, že matcha se pije i s lístky (na rozdíl od ostatních druhů čaje). Lístky jsou rozemlety – popíjíme je celé (běžné čaje – popíjíme jen výluh z lístků).

Tím tedy dotujeme náš organismus množstvím podstatných antioxidantů (látky zpomalující proces stárnutí). Náš věk v občanském průkazu už zastavit nemůžeme, ale fyzický projev stárnutí lze pomocí matcha o nějaký rok oddálit. Člověk je v mnohem lepší kondici a je v příjemném rozpoložení, jelikož rychleji spaluje tuky.

Ve srovnání s běžnými zelenými čaji je potřeba informovat, že hubnoucí proces, který je vyhledáván stále větším počtem jedinců, je, že v případě pití čaje zeleného urychlíte proces spalování tuku cca o 10%, zatímco popíjením matchy cca o 40%.

Velmi zásadním sdělením je také to, že v matcha nenajdete ani stopové množství kofeinu – žádná závislost a i dlouhodobým popíjením neztrácí na své blahodárnosti, kterou měla od prvopočátku. Matcha dodává energii mysli a tělu a výborná je i pro činnost srdce.